• 12 Temmuz 2019

  14 Temmuz Fransa Ulusal Bayram Resepsiyonu

  Fransız İhtilali’nin 230. yıldönümü, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Sayın Bertrand Buchwalter ve eşi Sülün Buchwalter’in ev sahipliğinde, Ekselansları Büyükelçi Sayın Charles Fries ve eşi Hélène Fries’in de katılımıyla, Beyoğlu’ndaki Fransa Sarayı’nın bahçesinde gerçekleştirilen görkemli bir davetle kutlandı.

  Actualités

  • 12 Temmuz 2019

   15 Temmuz Demokrasi Bayramı

   Başkonsolosluğumuz, « 15 Temmuz Demokrasi bayramı » vesilesiyle, 15 Temmuz Pazartesi günü kapalı olacaktır.

   [lire...]
  • 12 Temmuz 2019

   14 Temmuz Fransa Ulusal Bayram Resepsiyonu

   Fransız İhtilali’nin 230. yıldönümü, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Sayın Bertrand Buchwalter ve eşi Sülün Buchwalter’in ev sahipliğinde, Ekselansları Büyükelçi Sayın Charles Fries ve eşi Hélène Fries’in de katılımıyla, Beyoğlu’ndaki Fransa (...)

   [lire...]
  • 27 Mayıs 2019

   Ramazan Bayramı

   Fransa Başkonsolosluğu, Ramazan Bayramı dolayısıyla, 3 Haziran Pazartesi günü saat 13.00’dan, 6 Haziran Perşembe gününe (dahil) kadar kapalı olacaktır.

   [lire...]
  • 23 Mayıs 2019

   Sahte vize başvuru sitelerine karşı uyarı

   Fransa İstanbul Başkonsolosluğu, vize başvurularını, yetkili aracı kurumu VFS Global üzerinden kabul etmektedir. VFS Global bu konuda tek yetkili aracı kurumumuzdur. Bazı sahte internet sitelerinin, vize başvuru sahiplerinden para (...)

   [lire...]
  • 15 Mayıs 2019

   Fransa Sarayı’nda “gelenekselleşen” iftar daveti, 14 Mayıs 2019

   Fransa Sarayı’nda, bu yıl, altıncısı düzenlenen “İftar daveti”, Fransa Istanbul Başkonsolosu, Bertrand Buchwalter ve eşi Sülün Aykurt Buchwalter’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

   [lire...]

  Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanlığı’nı Twitter’dan takip edebilirsiniz