• Türkiye – M. Depardon'un durumuna ilişkin Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı (...)

  26 Mayıs 2017

  Türkiye – M. Depardon’un durumuna ilişkin Fransa Avrupa ve Dışişleri (...)

  Açlık grevine başlayan Sn. Depardon’un zor ve oldukça kaygı verici durumu Cumhurbaşkanımız tarafından, Türk Cumhurbaşkanı ile görüşmesi sırasında, ayrıca Bakan Jean-Yves Le Drian tarafından mevkidaşı ile görüşmesi sırasında dile getirilmiştir.
  Türk yetkililerin en üst düzeyde taahhütte bulundukları üzere, konunun süratle ve olumlu bir şekilde sonuçlanmasını ümit (...)

 • Türkiye – Referandum sonuçları (16 Nisan 2017)

  19 Nisan 2017

  Türkiye – Referandum sonuçları (16 Nisan 2017)

  Fransa, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 21 Ocak 2017 tarihinde kabul edilen anayasa değişikliklerine ilişkin 16 Nisan 2017 tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilen halk oylamasının sonuçlarını öğrenmiş bulunuyor. Birbirine çok yakın çıkan sonuçlar, muhalefet ile diyalog kurma gerekliliğini arttırmıştır.

 • Acı kaybımız « Vincent Caumontat »

  10 Nisan 2017

  Acı kaybımız « Vincent Caumontat »

  Fransa’nın Istanbul Başkonsolosluğu, 9 Nisan Pazar günü, kaza sonucu hayatını kaybeden, Konsolos Yardımcısı Vincent Caumontat’nın vefatını çok büyük bir üzüntüyle bildirir.

 • 8 Mart Dünya Kadın Hakları Günü, Fransa Sarayı'nda kutlandı

  10 Mart 2017

  8 Mart Dünya Kadın Hakları Günü, Fransa Sarayı’nda kutlandı

  Istanbul, 8 Mart 2017 - Fransa’nın Istanbul Başkonsolosu, Bertrand Buchwalter, 8 Mart Dünya Kadın Hakları günü vesilesiyle, Beyoğlu’ndaki Fransa Sarayı’nda bir davet verdi.
  Sarayda üçüncü kez kutlanan ve ikinci defaya mahsus olarak, Yves-Rocher Toprağın Kadınları vakfı işbirliği ile düzenlenen geceye, ağırlıklı olarak kadınlardan oluşan 400 davetli katıldı.
  Resepsiyon, Bursa’dan, Ankara’ya, Kadınlar günü (...)

 • Sn. Jean-Marc Ayrault ve Sn. Harlem Désir'in, Avrupa Birliği Bakanı Sn. Ömer (...)

  10 Şubat 2017

  Sn. Jean-Marc Ayrault ve Sn. Harlem Désir’in, Avrupa Birliği Bakanı (...)

  Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Sn. Jean-Marc Ayrault, 9 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Sn. Ömer Çelik’i kabul etti. Sn. Çelik ayrıca, Avrupa İşleri’nden sorumlu Devlet Bakanı Sn. Harlem Désir ile görüştü.
  Bakanlar, ikili ilişkiler ile, başta göçmenlik konusundaki işbirliği olmak üzere, Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkilerini ele aldılar.
  Sn. Ayrault ve Sn. Çelik ayrıca, (...)

  Actualités

  Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanlığı’nı Twitter’dan takip edebilirsiniz