Agence Française de Développement ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası , 8 Kasım 2019 tarihinde bir Mutabakat Bildirisi imzaladı. [fr]

Agence Française de Développement (AFD) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), ortak projeler ve programlar kapsamında işbirliğinin etkinliğini ve sürdürülebilirliğini güçlendirmek amacıyla 8 Kasım 2019 tarihinde bir Mutabakat Bildirisi (MOU) imzaladı.

International Development Finance Club himayesinde, AFD başkanlığında ve 20 Ekim 2019’dan bu yana IDFC’nin yeni üyesi TSKB’nin eş başkanlığında, imzalanan bir anlaşmadır.

Bu güçlendirilmiş işbirliği iki kurumun finansmanlarının sürdürülebilir, sosyo-ekonomik ve özel sektör gelişimi, iklim değişikliğinin azaltılması ve adaptasyonu, biyoçeşitliliğin korunması, cinsiyet eşitliğinin teşvik edilmesi ve kadınların kaliteli istihdama erişim alanlarında etkilerini optimize etmelerini ve ayrıca Kurumsal Sosyal Sorumluluğunun gelişmesini sağlayacaktır. Bu işbirliği, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Paris İklim Anlaşması Gündemi ile uyumlu olarak IDFC’nin stratejik önceliklerini takip edecektir.

https://www.afd.fr/fr/accord-afd-tskb

JPEG

publié le 14/10/2020

haut de la page