Fransa Büyükelçiliği ve İTÜ’den ortak burs programı

Fransa Büyükelçiliği ve İTÜ’den ortak burs programı

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk araştırmacılar için doktora sonrası burs anlaşması imzaladı.

JPEG

Doktora sonrası burs programı anlaşması Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca tarafından 3 Mart 2017 tarihinde İstanbul’daki Fransız Sarayı’nda imzalandı. İmza törenine ayrıca Fransa’nın Türkiye Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Fransa Büyükelçiliği Kültür etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarı Eric Soulier ve İTÜ Rektor yardımcıları katıldı.

Yüksek düzeyli bu program, Fransa ve Türkiye arasında yeni bilimsel ortaklıkların yaratılması için bir başlangıç olmayı hedefliyor. Söz konusu burslar sayesinde, üç Türk araştırmacı Fransız üniversiteleri bünyesinde doktora sonrası araştırmalarına başlama ve araştırmalarını daha ileri seviyeye taşıma olanağına kavuşacak.

Burs programına katılacak Türk araştırmacılar program bünyesinde Fransız araştırma ekiplerine dahil olma ve başka programlara başvurma olanağına da sahip olacak.

Eylül 2017 tarihinde başlayacak olan burs programının süresi 6 ay ve başvurular 14 Nisan 2017 geceyarısı sona erecek.

Basın bülteni

publié le 06/03/2017

haut de la page