Kovid 19/hudut geçiş kontrolü/PCR testleri hakkında bilgi

Fransa girişinde uygulanan sağlık önlemleri, 1 Ağustos 2020 tarihi itibari ile arttırılmıştır. Kişinin geldiği ülkeye göre değişen önlemler aşağıdaki şekilde uygulanır:

1) Amerika Birleşik Devletleri, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Panama’dan gelen yolcuların negatif sonuçlanan PCR testini uçağa binmeden önce sunması zorunludur.

2) Türkiye’den ve başka 11 ülkeden gelen (Brezilya, Cezayir, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan, İsrail, Katar, Kuveyt, Madagaskar, Peru, Sırbistan ve Umman) yolculara Fransa’ya vardıklarında ilgili sağlık ekiplerince test uygulanır. Bu ülkelerden gelen kişiler negatif sonuçlanan ve Fransa uçuşundan en fazla 72 saat önce yaptırılmış PCR testi de sunabilir. Bu kişiler, 14 gün boyunca izolasyon uygulamasından muaf tutulur. Fransa’ya girişte, negatif sonuçlanan PCR testi sunamayan veya testin uygulanmasına izin vermeyen kişilerin, valilik kararnamesi uyarınca karantinaya alınması zorunludur.

3) Avrupa dışındaki diğer ülkelerden (yani Andora, Avrupa Birliği, İngiltere, İsviçre, İzlanda, Lihtenştayn, Monako, San Marino ve Vatikan dışından) gelen yolcular, evde veya uygun bir konaklama yerinde 14 gün izolasyon uygulamasına tabi tutulur. Fransa’ya uçuş için PCR testi mecburi olmamakla birlikte, Fransa uçuşundan en fazla 72 saat önce yaptırılıp, negatif sonuçlanan PCR testi sunan kişiler, 14 günlük izolasyon uygulamasından muaftır.

Yukarıda sayılan her üç durum için de PCR testi yalnızca 11 yaşından büyük yolculara uygulanır.

publié le 11/11/2020

haut de la page