Türkiye’den Fransa için vize başvurusu [fr]

Türkiye’de yapılan vize başvuruları Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği vize bölümü tarafından incelenmektedir.

Bilgilenmek, dosyanızı hazırlamak ve teslim etmek hatta başvurunuzu takip etmek için, Fransa’ya vize başvurularının resmi internet adresine France-visas bağlanınız.

Türkiye’den Fransa için vize başvurusu

France-visas, vize başvurunuz için sizi yönlendirecek ve başvurunuzun her aşamasında size yardımcı olacak (dosyanızın hazırlanması, kişisel verilen girilmesi, dosya takdimi ve takibi) gerekli bütün bilgileri içeren tek portaldır.

Vize başvurusunun önemli aşamaları

Vizeye mi ihtiyacınız var ?

PNG
Vize yardım sayesinde, France-visas, durumunuza göre, vizeye ihtiyacınız olup olmadığını ve olması durumunda, ne tür bir vizeye ihtiyacınız olduğunu tespit etmenizi sağlar. France-visas ayrıca, başvurunuz sırasında hangi belgeleri ibraz etmeniz gerektiğini ve uygulanın ücret skalasını belirtir.

Başvurunuzu internet üzerinden tamamlayabilirsiniz

PNGVizeye ihtiyacınız olduğunu teyit ettikten sonra, başvurunuzu internet üzerinden tamamlayabilirsiniz. Sizden, bir hesap açmanız istenilecektir, ardından France-visas, başvurunuz süresince sizi yönlendirip yardımcı olacaktır.

Dosyanızı vize merkezine teslim ediniz

PNG Dosyanızı internet üzerinden tamamladıktan sonra, bulunduğunuz bölgeye bağlı vize merkezine teslim edebilirsiniz.France-visas size, kime başvurmanız ve başvuru dosyanızı nasıl teslim edeceğiniz konusunda gerekli bütün bilgileri veriyor.

Vize başvurunuzu takip edebilirsiniz

PNG Dosyanızı teslim ettikten sonra, başvurunuzun akibetini takip edebilirsiniz, böylece pasaportunuzun ne zaman ve nasıl iade edileceğini öğrenebilir, Fransa’ya gelişinizi hazırlayabilirsiniz.

Önemli :

Ülkenize göre ve yılın bazı dönemlerinde, randevu alımı ve dosyanızın incelenmesi için gerekli süreler farklılık gösterebilir.

Bu sebeple, başvuruda bulunacak kişilerden, Fransa’ya gidiş tarihlerine göre bu süreleri göz önünde bulundurarak, vize başvurularını zamanında yapmaları önemle rica olunur.

publié le 02/03/2022

haut de la page